logo

      Follow us on Facebook
+48 601 899 477 Your first visit? Call for info

Wyjątkowe miejsce

Pałac Gruszów strona południowa

Witamy Państwa na stronach Pałacu Gruszów - wyjątkowej dolnośląskiej siedziby otoczonej zabytkowym parkiem. Pałac położony jest w miejscowości Gruszów, 8 km od centrum Świdnicy oraz 45 km od Starego Miasta we Wrocławiu.


Pałac Gruszów jest miejscem wyjątkowym dzięki swej historii i położeniu, a także miejscem zupełnie specjalnym dzięki ogromnemu zaangażowaniu właścicieli w jego odbudowę. Nadrzędnym celem zakończonego remontu było przywrócenie pałacowi dawnej świetności.

Pałac jest wprawdzie obiektem hotelowo-konferencyjnym z funkcją rekreacyjno-noclegową spełniającym wszelkie wymogi formalne, jesteśmy jednak dalecy od chęci stworzenia "przeciętnego hotelu". Położenie obiektu w niewielkiej wsi wśród pól i lasów sprzyja odpoczynkowi, a niewielka odległość od trasy Wrocław-Świdnica-Wałbrzych daje możliwość szybkiego dojazdu.

Pałac Gruszów od strony pólnocnej

Z największą starannością uratowaliśmy elementy architektoniczne i wystroju, które jeszcze się w części zachowały. Nadrzędna myśl, która przyświecała naszemu działaniu, to pragnienie ocalenia tego pięknego miejsca i stworzenia mu teraźniejszości oraz przyszłości. Chcemy, aby nasi przyszli goście mogli przenieść się w inny zapomniany już świat i aby mogli odetchnąć od codzienności.